شرایط مناسب سازه گلخانه

شرایط مناسب سازه گلخانه

 گلخانه یکی از راه حل های مدرن برای مبارزه با سرما، گرما و کم آبی می باشد و در بسیاری از کشور های قطبی یا کشور های استوایی که دارای آب و هوای سرد یا گرم هستند و یا با مشکل کم آبی رو به رو هستند، احداث گلخانه با توجه به نیاز روزافزون بازار، چه از نظر تولید گل و گیاهان زینتی و چه از نظر سبزیجات و صیفی جات میتواند بهترین گزینه برای تولید میوه و سبزیجات در این مناطق باشد خارج از فصل این روش تولید و کشت، امروزه به یکی از سودآورترین بخش های کشاورزی تبدیل شده است. که با استفاده از اطلاعات ارائه شده می توانید از شرایط مناسب سازه گلخانه مطلع شوید.

 
ادامه مطلب...

فیلمهای مناسب برای پوشش گلخانه ای

فیلمهای مناسب برای پوشش گلخانه ای

با پیشرفت علم، راه های تولید غذا هر روز وارد مرحله جدیدی می شود به گونه ای که با حذف روش های سنتی و تلفیق تکنولوژی های مدرن با نیازهای نوین بشر، امروزه انواع و اقسام گیاهان مصرفی را می توان تولید کرد در حالی که امکان وقوع چنین تحولی در گذشته فقط در قالب رویایی دست نیافتنی محصور می ماند؛ مثلا تا چند دهه پیش، تولید محصولی مانند توت فرنگی در زمستان غیرممکن به نظر می رسید...

 
ادامه مطلب...

مدیریت مشکلات گلخانه ها

مدیریت مشکلات گلخانه ها

ایران در منطقه ی معتدله ی خشک شمالی و در عرض متوسط روی کره زمین در ناحیه ی جنب استوایی قرار دارد. این موقعیت جغرافیایی با دوری از دریاهای بزرگ، به ویژه جریانهای هوایی مرطوب موجب شده است تا آب و هوای ایران خشک و بیابانی باشد، اما به سبب وسعت بسیار و وجود عوارض گوناگون طبیعی مانند ارتفاعات بلند در شمال و مغرب و مناطق پست و وسیع، چون دشت های مرکزی در داخل فلات و افزون بر آن، مجاورت دریای مازندران و خلیج فارس و اقیانوس هند ـ که هریک از این افق ها، اقلیمی جداگانه می‌سازند.

 
ادامه مطلب...

تأثیر طیف‌های مختلف نور روی اندام‌های گیاه

تأثیر طیف‌های مختلف نور روی اندام‌های گیاه

جدول مقایسه تأثیر طیف‌های مختلف نور روی اندام‌های گیاه

 
ادامه مطلب...